Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
        


Hluk

Poloha obce: jihovýchodně od Uherského Hradiště.
Okres: Uherské Hradiště
Panství: Uherský Ostroh
Lesní úřad: Uherský Ostroh
Původní revír: Hluk
Evidenční č.: 083
Rozměry: 145 x 66 x 35 cm.

Popis památníku:
Vysoký, nahoře špičatý kámen, na který je připevněna novodobá keramická deska s lichtenštejnským erbem a nápisem: „Johanni Liechtenstein Quercetum XXXX anno Regim. Jubil XII. Novemb. MDCCCXCIIX B.“
Původně byl nápis vytesán přímo v povrchu kamene.

Citace ze Slováckého deníku (webový archiv):
„Obnovili pamětihodnost
Skupina někdejších trampů z „Kamenné búdy“, jak je nazývána myslivecká chata v lese Hlubočku na hluckém katastru, obnovila zajímavou místní pamětihodnost.
Chata byla kdysi postavena jen pár metrů od pamětního kamene, osazeného na tomto místě koncem 19. století, aby připomínal 40. výročí vlády lichtenštejnského knížete Jana na jeho panství. Les Hluboček byl tehdy jeho součástí.
Kamenný památník během století zašel natolik, že původní nápis byl místy již na hranici čitelnosti. Ti, kdož chatu podnes využívají pro svá setkání, se rozhodli vrátit památce „paměť“ a na původní kamennou desku připevnili menší keramickou s přepisem původního latinského nápisu. „Kámen jsme ošetřili a doplnili rekonstrukcí nápisu. Pokud bychom nechali nápis zmizet, vzal by celý obelisk zanedlouho za své taky,“ řekl M. Hastík, který rekonstrukční práce provedl. K opravě došlo právě v roce 110. výročí odhalení památné desky a vysazení části zdejšího bukového lesa.
Zaslal Jiří Jilík, Uherské Hradiště“


Les Hluboček se nachází severně od obce Hluk.

3.9.2011 MJ
         
   

Externí odkazy:
http://www.mestohluk.cz/doc/1541/ - Město Hluk - Pěší turistika v Hlubočku.